Меню сайту

Міні-чат
200

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

П`ятниця, 04.07.2025, 17:14
Вітаю Вас Гость

Інформація про сайт


,Реслінг, Рестлінг (англ. Wrestling), Кетч (застар.) - театралізована постановочна боротьба, де переможець кожного матчу зумовлений заздалегідь. Професійний реслінг широко поширився як вид видовища, особливо в Північній Америці і Японії. Організації, які проводять реслінг-шоу, називаються «промоушен» (англ. Promotion). Найбільший і найбільш відомий промоушен - американський World Wrestling Entertainment (WWE).

 Традиції реслінга склалися ще в XIX столітті, коли в Сполучених Штатах були популярні поєдинки борців у цирку. Свій сучасний вигляд реслінг придбав у 70-ті роки XX століття[1].



 Шоу

 Шоу звичайно включає в себе:

 * Попередню підготовку.
* Урочистий вихід кожного з учасників (команд) у зал.
* Власне зустріч (поєдинок).
* Заходи після зустрічі, під час яких проходить нагородження поясом або іншим призом.

 Серйозну зустріч Рестлер, як правило, передує словесна суперечка між учасниками, яка формує сюжет майбутнього шоу і розігріває публіку. [1]

 Зустріч (поєдинок) рестлером може мати досить різноманітний характер. Один на один або команда на команду. Є варіанти коли на ринг виходить кілька (більше двох) атлетів і в ході їх загальної зіткнення визначається один переможець. Можливі зустрічі один проти кількох, поєдинок рестлером різної статі і т. д.

 Існують номінальні правила визначення «переможця», після чого зустріч зупиняється [Джерело? 307 днів]:

 * Утримання протягом 3 секунд
* Примушення противника здатися (англ. submit).
* Дискваліфікація через неприпустимого поведінки або порушення правил.
* "Нокаутірованіе" супротивника - відлік 10 секунд суддею, поки противник лежить на рингу.

 У шоу можуть входити найнесподіваніші постановочні і театральні елементи, аж до викриття дружини або подруги одного з Рестлер в невірності, яке перетікає у двобій. У кожного з учасників вистави Рестлер, рефері, подруг і дружин, підставних глядачів є своя певна сценарієм роль. [2]

 У реслінга є певні правила, які будуть роз'яснені нижче. Проте правила ці нечіткі і носять умовний характер. Майстерність рестлером ніяк не впливає на результат поєдинку. Поєдинок - це те, що записано постановником в сценарій матчу. Хто переможе і хто програє, записано в сценарії.
Оригінальний текст (англ.) [показати]

 Wrestling does have rules, which we'll explain in more detail later. However, the rules are loosely defined and loosely enforced. The skills of the wrestlers do not determine the outcome of the match. Instead, writers work on plots and storylines well in advance, and every match is another chapter in the story. Who wins and who loses is all in the script.

 - Правила професійного реслінга [3]

  Термінологія
Рестлер Батіста

 Словом «wrestling» (боротьба) в англійській мові називається вся боротьба без винятку, як спортивна, так і театралізована постановочна. Для позначення спортивної боротьби (вільної, греко-римської, самбо, і т. д.) Використовується словосполучення «Amateur wrestling» (аматорська боротьба), а для постановочної - «Pro-wrestling» (професійна).

 У російській ж слово «рестлінг» вживається для позначення тільки постановочної боротьби.

 Основні терміни рестлінга:

 * Фейс (англ. face) - рестлер, який відіграє роль доброго хлопця, його люблять глядачі, він користується великою популярністю, б'ється чесно, не порушує правила.
* Хіл (англ. heel) - рестлер, який відіграє роль поганого хлопця - брудну роль; його ненавидять глядачі, він користується забороненими прийомами, предметами, виграє матчі з чиєюсь допомогою, або всякими підлими способами.
* Твінер (англ. tweener) - щось середнє між хілом і фейсом, бувають різні варіанти. Наприклад, якщо рестлер ще не кволий, але вже не фейс. Або навпаки - був хілом, а тепер з якихось причин б'ється чесно. Або рестлер, який б'ється не як кволий і не як фейс, а без всяких того особливостей, щоб можна було визначити його поведінку.
* Гіммік (англ. gimmick) - сценічний образ того чи іншого борця. Включає в себе стиль поведінки, одягу, виходу на ринг, навіть стиль бою. Гіммік - це невід'ємний атрибут кожного рестлера, що визначає рівень глядацьких симпатій.
* Федерація, або Промоушен - компанія, що займається організацією та проведенням реслінг-шоу. Приклади: WWE, WCW, TNA, ROH, CZW, НФР.
* ТВ-шоу - телевізійні трансляції боїв. Вони йдуть або в прямому ефірі, або в запису.

 Приклади ТВ-шоу:
RAW - щотижневе шоу, яке йде в прямому ефірі по понеділках. За московським часом це 3 години ночі у вівторок.
SmackDown! - Щотижневе шоу, яке записується у вівторок, а в п'ятницю виходить по ТБ. За московським часом це 3 годині ночі в п'ятницю.
TNA iMPACT! - Щотижневе шоу, що виходить в ефір по четвергах (з недавнього часу став виходити в прямий ефір по понеділках).

 * Свята рестлінга (Pay Per View) - спеціальні платні шоу, які проходять раз-два кожен місяць. Вони йдуть в прямому ефірі, за тривалістю більше ніж звичайні ТВ-шоу. Середня тривалість ППВ - 3-4 години. На ППВ зазвичай проходять головні матчі, вирішуються важливі події, закінчуються фьюди. У кожного ППВ є своє певну назву, вони розподілені за місяцями.

 Приклади PPV - WWE Wrestlemania, WWE Summerslam, WWE Royal Rumble, TNA Slamiversary, WCW Starcade, WCW Mayhem

 * Тітантрон - вступне відео рестлера, його заставка. Також тітантроном прийнято називати величезний екран, який є частиною оформлення шоу.
* Музика рестлера - певна композиція, під яку він з'являється в залі.
* Рампа - простір, що знаходиться біля входу-тітантрона в зал. В основному має бетонну поверхню.
* Титул чемпіона - пояс. Нагорода для рестлера. Аналогічна чемпіонським поясом у професійному боксі. Пояси бувають різної цінності і для різної вагової категорії.

 Приклади поясів:
World Heavyweight Championship - Титул Чемпіона світу у важкій вазі.
Intercontinental Championship - Титул Інтерконтинентального Чемпіона.
X-Division Championship - Титул Чемпіона Ікс-Дивізіону.
Tag Team Championship - Титули Чемпіонів у Командному Бою.

 * Хардкор - бій, що проходить без правил, і в якому можуть використовуватися різні речі, від стільців до колючого дроту.
* Ультравайлент - більш кривава версія хардкору. У якому можуть бути використані різні речі які з собою принесли фанати, або всякі підручні предмети. Приклади цього - кнопки, колючий дріт, лампи, ялинкові іграшки, скло, кактуси, різні металеві предмети. У цьому виді матчів рестлера зазвичай втрачають дуже багато крові і отримують численні порізи.
* Блейд (англ. blade) - невелике лезо, наприклад, шматок бритви, обмотаний скотчем. За допомогою нього найчастіше рестлера імітують рану після сильного удару, після якого безпосередньо має піти кров. Наприклад, рестлера вдарили стільцем, камера показує його супротивника, а сам рестлер в цей момент робить надріз на лобі і спричиняє кровотечу.
* IWC (Internet Wrestling Community) - фанати рестлінга, які знаходять час, щоб обговорювати його в інтернеті і спілкуватися один з одним на цю тему.
* Букер (англ. booker) - людина, яка вигадує сюжети рестлера, а також те, як вони мають виглядати, поступати і т. п. Відповідальний за їх сюжети і гіммікі, а також за те, щоб протистояння між рестлера вдягалися в матчі. Не обов'язково повинен мати знання про рестлінг, але повинен бути відомим творцем сюжетів для книг, театрів чи телебачення. У WWE таких людей більше, ніж в інших промоушн, але в більш дрібних федераціях така людина один, або максимум 3-4. У незалежних промоушену букерів частіше за все є власник промоушену. У WWE ціла команда людей - сценаристи (writers), вони опрацьовують і надсилають WWE сюжети, отримуючи за це гроші.

 * Шутер (англ. shooter) - рестлер, який не вміє або не хоче (або вміє погано) намічати удари, а б'є завжди на повну силу. Часто серед таких хлопців виявляються дуже талановиті та спортивні Рестлер, але їх затискає керівництво в про рестлінг за невміння бити впівсили. Шут (англ. shoot) - також реальні події, які іноді відбуваються в рестлінг і ретельно ховаються кайфебом. Приміром, коли рестлер не любить іншого і б'є його по-справжньому, приховуючи це за те, що відбувається в матчі. Або будь-яка підстава, підгрунтя якої керівництво промоушену намагається приховати, щоб не впустити репутацію тієї чи іншої події або рестлера. Найвідоміший приклад - «Монреальський Облом» в WWF.
* Робота (англ. job) - протилежність shoot. Правдоподібні події або дії, придумані Букера і видаються за реальність. Фактично все, що рестлера роблять на рингу.
* Селлинг (англ. selling) - зображення рестлером сильного болю, атаки, пошкоджень від ударів і т. п. Відповідно, погані актори чи шутфайтери біль показувати переконливо не вміють, через що страждає якість бою і не створюється переконливого враження про реальність того, що відбувається.
* Спот (англ. spot) - оригінальний прийом, або поєднання прийомів, або нестандартне використання чого-небудь. Робиться для викликання реакції у глядачів. Зазвичай це головні самі запам'яталося події шоу.К Наприклад, коли рестлер затискає канатом противника.
* Фьюд (англ. feud) - ворожнеча Рестлер, на базі якої призначаються матчі між ними. Коли Кріс Джеріко випадково пролив гаряча кава на Кейна і отримує за це - це початок фьюда. Коли після цього він викликає Кейна на матч і б'є його при цьому стільцем - це продовження фьюда. Їх матч на PPV - кінець фьюда.

 [Ред] Рестлінг в Росії

 У Росії найбільш широку популярність реслінг знайшов завдяки трансляціям щотижневих шоу WCW і WWE (тоді ще називалася WWF). Спочатку це був WCW Monday Nitro по ТНТ (з 1998 по 2001р.) [Джерело? 131 день], потім був WWE Smackdown! по СТС (з 2000 по 2002рр.), WWE RAW по ТНТ (з 2002 по 2003рр.). Програми йшли в записі з відставанням від 2х тижнів, до 3х місяців. Мали версію в 45 хвилин - тобто показувалися тільки самі основні сюжети і бої. Остання програма рестлінга по російському ТБ була RAW - на наступний день після Bad Blood 2003 [Джерело? 131 день]. У Росії не по порядку з чотиримісячною затримкою транслювалися 45-хвилинні версії, в той час як тривалість оригінальних ТБ-програм досягала 1,5 годин, а платних програм (PPV) - 3 годин [Джерело? 131 день]. Російський реслінг промоушен - НФР.
[Ред] Відомі рестлера

 * Батіста
* Біг Шоу
* Біллі Кідман
* Володимир Козлов
* Брет Харт
* Брок Леснар
* Букер Ті
* Голдберг
* Грегорі Хелмс
* Трунар
* Джефф Джаретт
* Джефф Харді
* Джон Моррісон
* Шеймус
* Джон Сіна
* Каїн
* Кевін Неш
* Коді Роудс
* Кріс Бенуа
* Кріс Джеріко
* Курт Енгл
* Літа
* Еван Борн

 * Лоулер, Джеррі
* Метт Харді
* Рей Містерія
* Рік Флер
* Роб Ван Дам
* Ренді Ортон
* Сі Ем Панк
* Сід Вішес
* Скала (Рок)
* Скотт Хол
* Стіна
* Стінг
* Тріпл Ейч
* Тріш Стратус
* Халк Хоган
* Шон Майклз
* Едді Герреро
* Едж
* Дольф Зіглер
* Йокодзуна (рестлер)
  ,
 
Пошук

Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Друзі сайту